Jūs esat šeit: Kursi, semināri, lekcijas Meistarklases un 10. Latvijas stādu parādes apmeklējums

Meistarklases un 10. Latvijas stādu parādes apmeklējums

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Dārzu biedrība 4. maijā rīko braucienu, kurā aicināti gan Dārzu biedrības biedri, gan citi interesenti. Brauciena laikā plānots apmeklēt 10. Latvijas stādu parādi, apgūt jaunas zināšanas meistraklasēs dārzniecībā “Latroze” un selekcionāra Jāņa Rukšāna audzētavā.

Latvijas Stādu parāde

Siguldas Svētku laukumā, kur šogad 3. un 4. maijā norisināsies 10. Latvijas Stādu parādē, būs pulcējušās vairāk kā 100 stādaudzētavas no visas Latvijas, kuras dārzkopjiem piedāvās Latvijā audzētus stādus. Stādu parādē tradicionāli ir visplašākā stādu izvēle – sākot no puķēm (vasaras puķes, ziemcietes, rozes, peonijas u.c.), dāzeņu un gāršaugu stādiem, beidzot ar augļu kokiem un krūmiem, skujeņiem, dekoratīviem kokiem un krūmiem. Līdztekus augiem būs atrodams arī dārza inventārs un piederumi, mēslošanas un augu aizsardzības līdzekļi. Laukuma centrā atradīsies paraugdārzs, kur varēs smelties idejas un saņemt konsultācijas dārzu ierīkošanā.

Meistarklase rožu un vasaras puķu kopšanā

Netālu no Siguldas atrodas stādaudzētava “Latroze”. Šeit  notiks meistarklase rožu un vasaras puķu kopšanā, ko vada stādaudzētavas saimniece Ilga Kumeliņa. Papildus būs iepējams apskatīt rožu ziedēšanu siltumnīcās un iegādāties rožu stādus ar 20% atlaidi.

Meistraklase cīrulīšu audzēšanā

Raiskumā aug un zied selekcionāra Jāņa Rukšāna audzētās un selekcionētās tulpju, narcišu, krokusu, cīrulīšu un daudzu citu sīpolpuķu šķirnes. Šeit notiks meistarklase cīrulīšu audzēšanā, tiks dots ieskats arī citu pavasara ziedētāju kopšanā, kuras Rukšānu ģimenes audzētavā tobrīd būs izplaukušas. Meistarklasi vadīs selekcionārs puķkopis Jānis Rukšāns.

Mājupceļā vīna degustācija Līgatnes alās un iegūto zināšanu pārrunāšana.

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu Akadēmijas augstceltnes, plkst 7.00.

Dalību pieteikt iepriekš pa tālruni 29477564 vai 26117817

 

Informāciju sagatavoja

Inita Šteinberga

Latvijas Dārzu biedrība