Vēsture

Drukāt

www.horti.lv tika sākts veidot 2005. gada rudenī ar mērķi apkopot vienā interneta portālā vadošās Latvijas kokaudzētavas un stādu audzētavas, kā arī apvienot tās vienotā augu datu bāzē. Apmeklētājam tika dota iespēja iepazīties ar Latvijas kokaudzētavu un stādu audzētavu dekoratīvo augu sortimentu.

2006. gada 14. jūnijā pirmo reizi Latvijas interneta vidē tika publiskota augu datu bāze latviešu valodā ar detalizētiem aprakstiem, augu meklētāju, kā arī katrs augs tika savienots ar stādu audzētavu, kur šo augu varēja iegādāties.

Augu datu bāzē tika apkopots dekoratīvais stādāmais materiāls:

 

Līdz 2009. gada pavasarim www.horti.lv jau bija ieguvis plašu atpazīstamību un statistika uzrādīja vidēji 300 – 400 unikālo apmeklētāju dienā.

Portālā tika apkopotas 36 Latvijas kokaudzētavas un stādu audzētavas, kā arī sākts apkopot Labiekārtošanas un apzaļumošanas uzņēmumus.

Regulāri papildinājām sadaļu Pasākumi, kur apmeklētāji varēja iepazīties ar aktuālākajiem gadatirgiem, izstādēm, ekskursijām, kursiem, semināriem un citiem pasākumiem, kas saistījās ar dārzkopības sfēru.

Tika izveidots forums, kurā varēja diskutēt par un ap dārzkopības sfērā notiekošo, neskaidro, uzzināt ko jaunu, dalīties pieredzē utt.

Mēs, horti.lv veidotāji, esam sapratuši, ka Latvijas interneta vidē ir nepieciešams šāds portāls un tas ir tikai sākums.

2010.-2011. gadā horti.lv apmeklējums jau stabili sezonas karstajos mēnešos ir virs 1000 apmeklētājiem dienā.

Kopš 2011. gada beigām horti.lv portāls ir Stādu audzētāju biedrības īpašumā. Vairāk par biedrību: www.stadi.lv